PROJEKT FILMOWY - 2014

Reżyseria/ScenariuszJacek Jędrzejczak

Muzyka: Tadusz Sudnik
Montaż/edycja: Jacek Jędrzejczak, Piotr Cieślik
Współpraca: Piotr Cieślik, Bartosz Mateńko, Regina Rudnicka

Nagrody:

Pokazy:

O Projekcie

"Blind Windows" to podróż wrażliwego obserwatora. Napięcie pomiędzy tym, co otwarte a zamknięte, dostrzeżone i przeoczone, rozgrywa się wśród zamkniętych bram, drzwi i okien. Tajemnica niedostępnych przestrzeni materializuje się w wizualizacji tego, co niewidoczne.

W ten sposób "Blind Windows"" wpisują się w nurt sztuki współczesnej skoncentrowany wokół kontrwizualnego dyskursu – kierując uwagę na to, co nieobecne, niezauważone, peryferyjne i pominięte. Sztuka wideo Jacka Jędrzejczaka to także eksperyment formalny, balansujący na granicy między medium filmowym a fotograficznym. Dodatki, w tym także podkład muzyczny, podnoszą wartość artystyczną filmu.

Zuzanna Kowalczyk

Performance na dźwięk

Galeria XXI wieku (2014)

Spotkanie performatywne w wykonaniu  artystów prezentujących różne odmiany SOUND ARTU, dedykowane zmarłemu  przedwcześnie   genialnemu muzykowi Andrzejowi Bieżanowi. W czasie wieczoru zostały zaprezentowane różne działania muzyczne jak również, performance’y  dźwiękowe, obiekty dźwiękowe, działania multimedialne, filmy oraz fotografie wspominające A. Bieżana. 

Pokaz filmu - sekcja konkursowa/finał

IN OUT FESTIVAL (24-26.04.2015)

Finał odbywającego się już po raz dziewiąty In Out Festivalu. Festiwal odbył się w dniach 24-26 kwietnia 2015 w Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia 2 w Gdańsku – w Nowym Porcie, przy ul. Strajku Dokerów 5. Festiwal był poprzedzony konkursem skierowanym do pełnoletnich artystów wizualnych i filmowych.